Баня

Баня

Історичні відомості про російську баню починаються з використання пари та гарячої води ще племенами скіфів, що жили на території України. 800-900 років тому в Київській Русі, та на інших європейських територіях вже будували кам’яні лазні, поєднують місцеві традиції з східними.
У своєму початковому вигляді російська баня являла собою хатинку з зрубу з низькою стелею, де знаходилася пічка-кам’янка, що була обладнана високою лежанкою — полицями, щоб паритися, і встановлена низька лавка, щоб митися сидячи.
У XIX столітті і на початку ХХ століття набули поширення «білі» лазні, де печі-кам’янки мали димову трубу. Такі лазні могли топитися і під час миття, були менш пожежонебезпечними і не мали кіптяви на стінах і стелі. У деяких з них топилися з передбанника або окремого приміщення. Були і лазні, в яких пар проводився паровим котлом, а гаряча вода — водогрійним котлом, встановленим в котельному приміщенні.
В Україні лазня була частиною побуту людини. При досить суворому кліматі російська парна баня з пічкою-кам’янкою прогрівається і зцілювала багато хвороб. У кожній місцевості, навіть у кожній родині існували свої традиції користування лазнею. Одні милися з милом до того, як йти в парну, інші просто обливали водою, треті вважали за необхідне гарненько пропотіти до миття.
У наш час лазні включають не тільки парильні, ванні, душові, плавальні басейни, а й різні лікувальні кабінети, кімнати відпочинку, кафетерії та інші приміщення санітарно-гігієнічного та культурно-побутового призначення. Хоча сучасні лазні у великих містах зовсім не схожі на ті, в яких парилися наші діди, принцип їх дії на організм той же, що і в традиційних народних лазнях.
Садиба Модрина пропонує своїм відвідувачам російську баню на дровах з кімнатою відпочинку, роздягальнею, парилкою, проведену з липового дерева, душовою і можливістю поринути у басейн. Баня на дровах зігріє душу та тіло в будь яку погоду.


У Вас є можливість придбати віники . Вартість 1 віника – від 50 грн.

Вартість  оренди лазні 300 грн/год. Мінімальне замовлення  2 год.

Відпочинок в Карпатах

Якщо Ви бажаєте помилуватися пам’ятками природи та гірськими краєвидами, познайомитися з культурою та історією Західної України — відвідайте один із наймальовничіших куточків Закарпаття.

Прокрутка до верху